Heritas

Heritas – naujas žvilgsnis į kultūros paveldą. Naujos svetainės dėka tapęs platforma, buriančia visus, besidominčius kultūros paveldu, jo tvarkyba ir pažinimu.

Pirmo vaizdo koncepcija

Heritas šūkis "Prisiminimu tapęs laikui bėgant išblunka" interakcijos pagalba pateiktas pirmame svetainės vaizde. Pateiktas išblukęs senųjų Vilniaus stogų vaizdas paspaudus išryškėja, tačiau vėliau vėl išblunka. Toks pasirinkimas simbolizuoja Heritas prisilietimą prie paveldo, temos apie kurias kalbama tampa labiau matomos.

Heritas internetinė platforma - virtualūs Heritas namai. Čia pateikiamas ne tik kultūros paveldo specialistų ir įmonių, besirūpinančių istorinių pastatų išsaugojimu, kontaktų katalogas, bet galima rasti gausybę informacijos apie kultūros paveldo pažinimą, istorinius pastatus, edukacijas. Istorinių pastatų savininkai čia gali rasti kultūros paveldo specialistų patarimus įvairiais klausimais, bet ir aktualias paskaitas bei diskusijas. Heritas siekia šviesti žmones apie paveldo svarbą, tad šioje platformoje pateikiamos edukacijos, skirtos visai šeimai ir mokykloms, virtualūs turai ir ekskursijos, bei nuorodos į Heritas draugų bei partnerių puslapiuose esančias paskaitas. Heritas bendruomenė kartą per metus buriasi kultūros paveldo festivalyje, tad platformoje pateikiami visi Heritas festivalio leidiniai bei kitas skaitmenizuotas turinys.

Du pirmi puslapiai

Svetainė turi du pirmus puslapius. Vienas skirtas festivaliui, kitas naudojamas ne festivalio metu. Pirmame akcentuojama festivalio programa ir renginiai, bei kvietimas dalyvauti. Tačiau ne renginio metu naudojamas kitas sprendimas, kuriame lankytojas yra nukreipiamas į tas svetainės dalis, kur gausu įdomios ir naudingos informacijos apie paveldą.

Išskirtinis turinys

Tikras atradimas vartotojui yra svetainės turinys. Platformoje galima rasti ištraukas iš seminarų, kurie vysko festivalio metu, pateikiama atskira skiltis skirta vaikų edukacijai, vienoje vietoje publikuojamos surinktos nuorodos į Lietuvos ir užsienio muziejus, kur galima rasti virtualias ekspozicijas. Tačiau didžiausią vertę svetainėje sukuria unikali paveldo organizacijų ir specialistų kontaktų duomenų bazė Lietuvoje.

Kontaktų katalogas

Lengvai pildomas ir redaguojamas kontaktų katalogas suteikia greitą informacijos suradimą ir filtravimą. Daug kategorijų vienu paspaudimu leidžia surasti ieškomą turinį. Duomenų bazės kontaktų puslapis yra perskirtas į dvi dalis, kurios vienodą svarbą suteikia tiek vaizdams, tiek tekstiniam turiniui. Taip pat lankytojas gali tiesiogiai iš puslapio nusiųsti žinutę norimam kontaktui, o sistema fiksuoja visus vartotojų veiksmus, tokiu būdu yra matuojamas efektyvumas ir katalogo nauda lankytojams.

Pritaikymas mobiliems įrenginiams

Ir žinoma platforma yra pritaikyta skirtingos rezoliucijos ekranams. Naršant mobiliuoju telefonu kontaktų kataloge susisiekti su pageidaujamu kontaktu taip pat lengva, kaip ir dideliame ekrane.